Съкращение със задна дата

Съкращение със задна дата

Мнениеот borislavadimitrova на 08.04.2020 11:37

Здравейте ! Да ви попитам законно ли е прекратяването на трудов договор почти месец назад ? Полежението е следното: уговорка с работодател за съкращение по чл. 328, за обещетение чрез записване на трудовата борса. Получих си документите на 04.04.2020г. с едномесечно предизвестие за съкращение и заповед за прекратяване в един и същи ден със дата 12,03,2020. Ще мога ли да се запиша на борсата в тази ситуация, и ще ми изплащат ли обещетение за съкращение? Благодаря Ви предварително!
borislavadimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08.04.2020 11:23

Re: Съкращение със задна дата

Мнениеот welisa21 на 08.04.2020 15:09

Здравейте!
Когато се прекратява трудов договор, работодателят трябва да уведоми НАП за това обстоятелство в срок от 7 дни. Ако работодател прекрати договор с по-задна дата, то той би бил в нарушение и ще бъде санкциониран. Ако прекратяването е при съкращаване на някое от основанията по Кодекса на труда, работодателят трябва да Ви изплати и обезщетение при съкращаване. Имате 3 месеца от датата на прекратяване да се регистрирате в бюрото по труда. От сайта на НОИ https://www.nssi.bg/forusers/procedures/240-procesunempl/953-procpob може да видите тази информация. Подаването на заявление за отпускане на парично обезщетение за безработица (ПОБ) може да бъде извършено и по електронен път.
Аватар
welisa21
 
Мнения: 219
Регистриран на: 19.11.2008 17:01

Re: Съкращение със задна дата

Мнениеот borislavadimitrova на 08.04.2020 20:12

МНОГО БЛАГОДЯРА! ПОМОГНАХТЕ МИ МНОГО!
borislavadimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08.04.2020 11:23


Назад към Трудови правоотношения



Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта